a

Hakkımızda

ADONİS FİLM

Adonis Film 2012 yılında uzun metrajlı film, belgesel, kısa film, reklam ve tanıtım filmleri yapımlarını gerçekleştirmek, uluslararası projelere prodüksiyon hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.

2012 yılında Toprağın Çocukları filmiyle yoluna başlayan Adonis Film, birçok ulusal uzun metraj sinema filminin ortak ve uygulayıcı yapımcılık faaliyetlerini üstlenmenin yanı sıra uluslararası projelerin de ülkemiz bünyesinde yapım faaliyetleri üstlenmeye devam etmektedir.

Adonis Film, yeni uzun metraj projelerin geliştirilmesi yanında Türkiye’deki sinema sektörünün zenginleşmesi ve kurumsallaşması amacıyla çeşitli kısa film ve belgesel çalışmaları da gerçekleştirilmesini üstlenmektedir.

 1. Drama

  Toprağın Çoçukları

  Film Köy Enstitülerinin hikayesini konu almaktadır. 1935’lere gelindiğinde Türk halkının en büyük yoksunluklarından biri de eğitimdir. Savaştan henüz çıkmış ve ayağa kalkmaya çalışan bir ülkenin çocukları, yoktan var etmeyi öğrenirler. Cumhuriyet düşü bir Rönesans gibi eğitimle, insan devrimini gerçekleştirecektir.

 2. Kısa Film

  Kahve

  Ayşe, bir kahve dükkanında terfi edilmeyi bekleyerek çalışan ve her yıl üst üste “yılın elemanı” seçilen genç bir kadındır. Bu sene de terfi edilmeye beklerken, terfi yerine elde ettiği bir kahve makinesi olacaktır. Fakat bu makine de hayallerini suya düşürecektir.

 3. Kısa Film

  Kaçış

  Yönetmenliği Tamer Çiçek tarafından yürütülen kısa film, diyalog kullanmadan hikayesini yalın bir dille anlatmaktadır.

  Senaryo & Yönetmen: Tamer ÇİÇEK

  Yapımcı: Ateş BENEK

  Görüntü Yönetmeni: Birkan YORULMAZ

  Yardımcı Yönetmen: Behsat VEYSELOĞLU

 4. Drama

  Kaos

  Dedesinin canice ölümüne sebep olan ağadan intikamını alan Süleyman’ın (Erdal Sarı); eşkıya korkusuyla dergâhındaki kör müritleriyle birlikte kaçmaya çalışan ancak yolda onlara ihanet eden Şeyh Abdullah’ın (Orhan Aydın); seferberlikten döndükten sonra karısını (Canan Ergüder) şehvetle sınayan Saffet’in (Bülent Emin Yarar) kaderleri kesişir.