Hakkımızda

Hakkımızda

Adonis Film 2012 yılında uzun metrajlı film, belgesel, kısa film, reklam ve tanıtım filmleri yapımlarını gerçekleştirmek, uluslararası projelere prodüksiyon hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.

2012 yılında Toprağın Çocukları filmiyle yoluna başlayan Adonis Film, birçok ulusal uzun metraj sinema filminin ortak ve uygulayıcı yapımcılık faaliyetlerini üstlenmenin yanı sıra uluslararası projelerin de ülkemiz bünyesinde yapım faaliyetleri üstlenmeye devam etmektedir.

Adonis Film, yeni uzun metraj projelerin geliştirilmesi yanında Türkiye’deki sinema sektörünün zenginleşmesi ve kurumsallaşması amacıyla çeşitli kısa film ve belgesel çalışmaları da gerçekleştirilmesini üstlenmektedir.

September 2012
Film Köy Enstitülerinin hikayesini konu almaktadır. 1935’lere gelindiğinde Türk halkının en büyük yoksunluklarından biri de eğitimdir. Savaştan henüz çıkmış ve ayağa…
September 2012
November 2018
Yönetmenliği Tamer Çiçek tarafından yürütülen kısa film, diyalog kullanmadan hikayesini yalın bir dille anlatmaktadır.
November 2018
May 2019
Dedesinin canice ölümüne sebep olan ağadan intikamını alan Süleyman’ın (Erdal Sarı); eşkıya korkusuyla dergâhındaki kör müritleriyle birlikte kaçmaya çalışan ancak…
May 2019